Mevsimlik Çiçek Dikimi
Written by ADR Yapı Peyzaj

Ankara Çiçek Mevsimlik Bahçe Bakımı

Ankara Çiçek Mevsimlik Bahçe Bakımı

Mevsimlik Peyzaj Çalışması

Her mevsim rengarenk çiçeklerle bezenmiş bir ortamda zaman geçirmek gerek göze, gerekse ruha faydalı olmaktadır. Mevsime göre değişkenlik gösteren çiçeklerin bakımı da bir o kadar zordur. Toprak, bakım gerektiren bir maddedir ve ilgilenildiğinde mucizeler ortaya çıkartabilir.

Mevsimlik Dış Mekan Peyzaj

Hava şartlarına uygun, dayanıklı seçimlerle ortaya konulan bahçe bakımları ile faydalı bir peyzaj çalışması sunulabilir. Mevsime göre seçilen çiçek ve bitkilerin ahenginin ortama uygulanması önemli bir iştir. Ankara çiçek mevsimlik bahçe bakımı, mantık olarak konsept bir dizayn gerektirir. Oluşturulacak atmosferin yansımaları iyi ölçülmelidir.

Düzenli Bakım ve İlgi Önemlidir

Çiçek ve bitkiler için sadece sulama ve ilgi yetmeyebilir. Havanın şartlarına göre farklı katkılarla beslenmesi, yerinin değiştirilmesi ya da budanması gibi ek özelliklere de hakim olunmalıdır. Ankara çiçek mevsimlik bahçe bakımı konusunda uzun yıllardır sahip olduğumuz tecrübe ile farklı işlere imza atıyoruz.

Kişi ve mekana göre seçimlerle ilerlediğimiz peyzaj işinde asıl önemli olan, oluşturulan ortamın uzun ömürlü ve işlevsel olmasıdır. Etrafınızdaki peyzaj çalışmalarına da dikkat ettiğinizde, mevsimsel olarak değiştiğini ve farklı bir yapıya büründüğünü kolayca takip edebilirsiniz. Sürekli bakım prensibi ile birleştirilen peyzaj mantığına uygun sonuçlar ortaya koyulmaktadır.

Ankara çiçek mevsimlik bahçe bakımı, sulama, budama, katkı maddesi ile geliştirme, süsleme, çiçek ekim işlemi gibi bir arada barındırmakta olan iştir. Bu açıdan bahçenizi sizin isteğinize göre dizayn ediyor ve uygun şekilde teslim ediyoruz. Bunu yaparken uygun şeklini de tavsiyelerle sizlere iletiyoruz.

Mevsimlik çiçek dikimi bahçenizin göze hitap edecek güzelliğini sağlayan en önemli etken tartışmasız çiçeklerdir. Her çiçeğin ayrı bir güzelliği olduğu gibi yetiştiği de bir mevsim vardır. Mevsiminde dikilmeyen çiçekler çabucak solar ve emekleriniz boşa gider. Mevsimlik çiçekler iki kategoriye ayrılır. Tek yıllık ve çok yıllık çiçeklerdir. Tek yıllık çiçekler dikiminden bir sonraki sene tekrar dikilmesi gerekir. Tohumları yada soğanı yoktur tekrar kendiliğinden yetişmezler. Çok yıllık olanlar ise bir sonraki sene tohumlarından tekrar çiçek açar.

İç ve dış Mekanlarınıza renk ve ahenk kazandıran mevsimlik çiçek dikimi kullanım yerine ve özelliklerine göre esas alınıp dizayn edilir.