Yonga Peyzaj
Written by ADR Yapı Peyzaj

Peyzajda Yeni Bir Soluk

Peyzajda Yeni Bir Soluk

Dış mekanlarda çoğunlukla kullanılmak üzere, doğal taş ve ağaç kabukları yardımıyla yapılan peyzaj çalışması yonga peyzaj olarak adlandırılmaktadır. Uygulandığı alana farklı bir atmosfer katan bu uygulama ile doğaya dönüş teması canlandırılmaktadır.

Yeni Bir Dokunuş

Çalışmanın yapılacağı ortama katılan yeni bir dokunuş, renklerin ahengi ve doğalın uyumu ile birleştirilmektedir. Yonga peyzaj, uygulandığı ortamda doğal taş ve ağaç kabukları ile birlikte vücut bulmaktadır.

Yapılan işlem ile hem alanı güzelleştirecek hem de doğaya katkıda bulunacaktır. Zeminde bulunan yabancı otların çıkmasını engelleyen yonga peyzaj, aynı zamanda toprağın kalitesini de yükseltmektedir.

Rengarenk Bir Ortam İçin

Farklı konseptlerde ortaya çıkartılan, doğal taş ve ağaç kabukları (yonga); yardımıyla iç ve dış mekanlarda sıklıkla tercih edilen sistem, rengarenk yapısı ile göz doldurmaktadır. Dekoratif yönü ile fayda sağlarken, bir yandan da toprak kalitesini yükseltmektedir.

Toprak bakımı zor bir iştir. Bu nedenle doğal taş ve ağaç kabukları (yonga); kullanılarak daha uzun süreli kullanıma uygun hale getirilmektedir. Malzemelerin boyanmasında sudan etkilenmeyen türde boyalar kullanılarak ömürleri uzatılmaktadır. Bu sayede uzun süreli kullanım ve hoş görüntü sağlanmaktadır.

Doğal taş ve ağaç kabukları (yonga); uygulaması ile yüksek maliyetli sezonluk değişimlerden kurtulabilir ve sabit bir görünüm elde edebilirsiniz. İstediğiniz tarz ve şekle karar vererek işleme başlayabilirsiniz. Daha önce yaptığımız uygulama resimlerinden de fikir alarak size uygun olana daha kolay karar verebileceksiniz.